wybuchłam. wybuchłeś mnie. niepostrzeżenie. między słowami. zatęskniłam. za lekkością, za tymi nieistotnymi słowami, gestami przelotnymi, magicznymi chwilami. chwilami, które się liczą. dziękuję.

za dużo substytutów. krzyczy. wolna, a ograniczona przez fizyczność. przez myśli. przez rzeczywistość,którą ją karmię. zaczynam rozumieć. choć jeszcze nie do końca wiem co. a im więcej rozumiem, tym bardziej mam poczucie, ile jeszcze jest do zrozumienia.

potrzebuję zmian. gruntownych. bo nie ogarniam tego bajzlu. przekroczyłam próg, za którym nie ma już nic. nic, co byłoby warte tego co kiedyś. próg, za którym jest wszystko to, co jest warte. teraz.

A wtedy on otworzył oczy i spojrzał na niego
i zobaczył w nim dokładnie tego samego kim zawsze był.
Zawsze był sobą i nigdy nie był nikim innym.
Otwórz oczy, Mateusz. Otwórz oczy. Otwórz oczy, Mateusz.
Nie masz nawet dokąd wracać, bo nigdy nigdzie nie poszedłeś. Zawsze byłeś tutaj. Zawsze jesteś tutaj. Otwórz oczy, Mateusz. Uwielbiam z tobą rozmawiać, Mateusz. Fascynuje mnie kim jesteś, Mateusz. Uwielbiam spędzać z tobą każdą chwilę. Chcę być z tobą, Mateusz. Bo jak chcę być z tobą, to chcę być z każdym z nich. I ponieważ ich nie ma, jesteś tylko ty, dlatego upewnij się, że zawsze gdy rozmawiasz z sobą, patrząc na nich, to pamiętaj o tym, że rozmawiasz z Bogiem.

Otwórz oczy, Mateusz. Otwórz oczy...
[M. Grzesiak - frag. transu ze szkolenia Hipnoza i Szamany 2009]


a tymczasem spędzam piątek trzynastego z czarnym kotem na kolanach. przebiegł mi dziś, skubaniec, ze sto razy drogę. i nadal żyję. coś chyba jednak nie tak jest z tymi przesądami.


________________________________________Komentarze:

14.11.2009, 23:31 IP: 212.76.37.182
to-ja
Ok. Super: teraz rozumiem. A kto rządzi umysłem???:)
Pewien mój znajomy - bardzo znany kiedyś poeta (od 10 lat nie pisze juz wierszy) powiedział: "Pisałem, gdy byłem nieszczęśliwy. TERAZ jestem szczęśliwy. Szczęście to rzeźnik dla poety"...

14.11.2009, 23:16 IP: 85.198.212.109
lumineuse
myślami rządzi umysł, ale myśli mogą oddziaływać też na inne "sfery" - ciało (co powinnaś wiedzieć z RTZ, Marto :) ) i duszę.

"chcę być z Tobą, Mateusz" - powiedział to Mateusz do samego siebie.

"bo jak chcę być z tobą, to chcę być z każdym innym" - jeśli chcę być z samą sobą, chcę być z innymi. a "ja" i "inni" to ... TO SAMO.

:)

14.11.2009, 20:57 IP: 212.76.37.182
to-ja
"ograniczona myślami". Kto rządzi myślami, które powstaja w umysle?
Nie wiem kto jest "tobą" a kto "innymi" - pokazuję, jak mozna interpretować. Jesli chcesz, zeby "własciwie" interpretowac to dawaj komentarz:). Chyba, że - jak poeta - pozwalasz na dowolnośc interpretacji:)Buziaki

14.11.2009, 14:25 IP: 85.198.212.109
lumineuse
nie zrozumiałaś. nie było mowy o umyśle. popatrz głębiej na to, co napisałam.

warunki? nie ma warunków. kto jest "Tobą" a kto "innymi" w kontekście tego, co napisałam?

14.11.2009, 13:44 IP: 212.76.37.182
to-ja
no, już lepiej:) chociaz tez do poprawki. Ciało i umysł to narzędzia. I dobrze, zeby o tym wiedziały. I jak o narzędzia - trzeba o nie dbać, by jak najlepiej słuzyły.
"bo jak chcę być z tobą, to chcę być z każdym innym" - jakies warunki???